Tarptautinis projektas internetinis universitetas alzheimerio ligos prevencijai vykdyti

Vilniaus miesto universitetinė ligoninė, kartu su Prancūzija, Didžiąja Britanija, Ispanija ir Vokietija vykdo tarptautinį projektą ,,Health Care Net Varsity“, kurį galima pavadinti Internetiniu universitetu Alzhaimerio ligos prevencijai vykdyti.
Projekto įgyvendinimui ligoninei skirta 31718 eurų, – Iš Europos struktūrinių fondų skirti 23 789 eurai, t.y., 75 procentai bendros projekto vertės, 25 procentus VMUL turi įnešti savo lėšų.
Projekto pareiškėjas, organizatorius ir koordinatorius – Prancūzija. Projekto pradžia 2006 m. spalio 1 d., pabaiga 2008 m. spalio 1 d.

Projekto tikslas – sukurti internetinę svetainę-mokyklą, kur žmonės galėtų rasti visokeriopą ir išsamią informaciją apie Alzhaimerio ligą. Svetainėje bus informacija apie ligą, jos eigą, simptomus; čia bus galima rasti nuorodas apie gydytojus, kurie toje srityje dirba, slaugytojas, kurios gali suteikti pagalbą ateinant į namus ar informaciją artimiesiems, kaip elgtis su Alzhaimerio liga sergančiu ligoniu. Svetainė suteiks visą reikalingą informaciją, į ką kreiptis dėl reikalingų dokumentų, siuntimų, sąlygų gydymo reabilitacijos centruose ir kt.
Svetainėje taip pat bus visa reikalinga informacija tiems, kurie dirba šioje srityje – slaugytojoms, socialiniams darbuotojams, kitiems. Tam, kad bendraujant su potencialiais ligoniais, būtų galima įtarti simptomus, reikia turėti žinių apie ligą. Viena interneto svetainės dalis bus informacija apie ligą, kita – instrumentas, padedantis užkirsti jai kelią. Alzhaimerio ligos gydymas efektyvus tik ankstyvosiose stadijose, todėl būtina pradėti ne tada, kad pacientas jau serga, o vos tik pastebėjus pirmuosius simptomus, kai dar situaciją įmanoma pakeisti.
Projekto vienas tikslų – išvengti invalidumo. Šios ligos gydymas yra brangus, tačiau išlaikyti, prižiūrėti jau susirgusius žmones – daug brangiau, nes tai ir papildomos lėšos slaugai, vaistams, žmogiškieji dirbančiojo žmogaus resursai – tas, kuris galėtų dirbti ir nešti pelną sau ir valstybei, turi slaugyti artimą žmogų.
Sukurti internetinę svetainę, kuri būtų, kaip mokytojas, informacija – vienas iš tikslų. Projekto vykdytojai taip pat organizuos seminarus, paskaitas, konferencijas – mokymus visiems, dirbantiems su esamais ar potencialiais pacientais, sergančiais Alzhaimerio liga. Vykdydama projektą, Vilniaus miesto universitetinė ligoninė bendradarbiauja su Gerontologijos ir geriatrijos centru. Interneto svetainėje patalpinta informacija nuolat bus atnaujinama ir prieinama visiems.

VšĮ Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, Antakalnio g. 57, LT-10207 Vilnius.
Kodas 302692454. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
A. s. LT867044060007990186 AB SEB banke, b. k. 70440, PVM mokėtojo kodas LT100006560213.
Tel. (8 5) 234 44 87, faks. (8 5) 234 69 66, el. paštas info@vmkl.lt

spam.qk6v3ykv1y@vmkl.lt